Кіберфахівці Служби безпеки України припинили діяльність мережі call-центрів у Кропивницькому і Кривому Розі. Організатори надавали віддалені послуги комерційним структурам, офіційно зареєстрованим у країні-агресорі та ТОТ АР Крим, у тому числі санкційній компанії “Яндекс”.
Оперативники спецслужби також встановили, що оператори call-центрів збирали інформацію про персональні дані, реквізити платіжних карток та засоби доступу до банківських рахунків, електронних грошей і електронних платіжних систем своїх українських клієнтів. Перевіряється інформація про передачу бази даних замовникам з країни-агресора.
Співробітники СБ України задокументували, що call-центри не були зареєстровані в Україні як суб’єкти господарської діяльності. У такий спосіб вони ухилялися від сплати податків і обов’язкових платежів до держбюджету.
Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.
У ході обшуків в офісних приміщеннях call-центрів правоохоронці вилучили:
- понад 100 магнітних носіїв інформації;
- 120 персональних комп’ютерів з програмним забезпеченням російської компанії «Яндекс»;
- 4 сервери;
- документальні матеріали, свідоцтва та ліцензії, видані фіскальними органами РФ.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ
Правила безпеки дітей в Інтернеті
Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ
До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.
Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.
Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.
Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.