Сервіси технологічних компаній, які не виконують вимоги законодавства Європейського союзу, будуть не допущені до європейського ринку.
Як повідомив європейський комісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон німецькому тижневику Welt am Sonntag, Єврокомісія вже завершує роботу над створенням нових правил для інтернет-компаній. Разом з єврокомісаром з питань конкуренції Маргрете Вестагер Бретон представить два нових законопроекти під назвами “Закон про цифрові сервіси” і «Закон про цифрові ринки” 2 грудня нинішнього року.
У законах будуть прописані чіткі вимоги до компаній, що є великими гравцями на ринку. Зокрема, їх зобов’яжуть обмінюватися даними з конкурентами і регуляторами і просувати свої продукти і послуги тільки чесним шляхом.
Однією з причин розробки нових законопроектів стала критика на адресу американських ТехноГігантів із боку європейських компаній і держорганів. Вони не задоволені нормами ЄС, прийнятими щодо компанії Google, і вважають, що цих норм недостатньо для припинення її антиконкурентних дій. Деякі критики вимагають від керівництва ЄС більшого, ніж просто зобов’язати компанію припинити антиконкуретну практику, і нові законопроекти покликані задовольнити їхні вимоги. Згідно з документами, у країн ЄС з’явиться право в крайніх випадках виключати компанії або частину їх сервісів зі своїх ринків.
В цей час у європейських регуляторів немає права блокувати роботу технологічних компаній на території своїх країн.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.
Також мешканця міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців
До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.
Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.
Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.