Траплялося, що Вам у соцмережі надходило повідомлення від друга на кшталт: “Привіт! Позич, будь ласка, гроші до завтра! Дуже треба!”?
Перш ніж позичати гроші, переконайтеся, що Вам пише не шахрай, котрий зламав сторінку Вашого друга.
Як діяти у таких випадках, розповіли у Кіберполіції України.
1. Перетелефонуйте другу.
За номером, який Ви точно знаєте, а не за тим, що вказаний на сторінці в соцмережах. Бо якщо шахрай зламав сторінку, то міг змінити номер телефону в профілі;
2. Запитайте друга те, що можете знати тільки ви обоє.
Не завжди є можливість подзвонити, чи можливо Ви давно не спілкувалися і номеру телефону у Вас немає.
Таке питання одразу викриє шахрая;
3. Напишіть спільним друзям в соцмережах і спитайте, чи не отримували вони подібних повідомлень від друга.
Шахраї, як правило, одночасно роблять розсилку на всіх підписників зламаної сторінки.
І пам’ятайте: для того, щоб Вашу сторінку не зламали аферисти, створюйте складні та унікальні паролі для кожного облікового запису.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі
Як вимкнути веб-камеру та мікрофон у Zoom? – ІНСТРУКЦІЯ
Як змінити ім’я користувача у Twitter? – ІНСТРУКЦІЯ
Як виявити шахрайство з технічною підтримкою та уникнути його? Поради
Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, оператор платіжної системи Mastercard готує до пробних випробувань банківську карту F.CODE Easy, що використовує відбитки пальців для підтвердження прав на транзакцію в платіжних терміналах магазинів.
Також з’явився мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, який привертає увагу міжнародної спільноти до українських бранців Кремля та до системного порушення Російською Федерацією прав людини загалом.
До речі, експерт з інтернет-безпеки, “білий хакер” із Нідерландів Віктор Геверс, відомий тим, що зміг зайти на екаунт президента США Дональда Трампа в 2016 році, повторив свій “успіх” в 2020 році.
Окрім цього, кіберзлочинне угруповання викрало понад 3 Тб приватних відео та розмістило їх на сайтах для дорослих. Серед викладених матеріалів були як відверто інтимні, так і цілком буденні. Зловмисники отримали доступ до понад 50 тисяч особистих IP-камер, що дозволило зібрати колекцію відеоматеріалів.
А 30-річний житель Івано-Франківщини створив веб-сайти, де на платній основі надавав доступ до перегляду фільмів. Засновник онлайн-кінотеатрів не мав дозволів від правовласників на розповсюдження їхніх творів та порушив авторські права двох іноземних кінокомпаній.