Що таке шкідливе програмне забезпечення для Android?

4 хв. читання
android

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся в статті, що таке шкідливе програмне забезпечення для Android?

Раніше Cybercalm писав:

В продовження теми огляду усього можливого зловмисного ПЗ розповідаємо про “шкідливе програмне забезпечення для Android”.

Що таке шкідливе програмне забезпечення для Android?

Телефони Android страждають від більшості зловмисних програм на смартфонах, оскільки більша частка Google на ринку мобільних пристроїв та відкритий характер екосистеми роблять їх привабливою ціллю для кіберзлочинців.

Зловмисники можуть заразити своїх цілей, обманувши їх у завантаженні шкідливих програм із сторонніх магазинів, а зловмисне програмне забезпечення часто знаходило свій шлях на офіційному ринку додатків Google Play.

Ці шкідливі програми часто розроблені так, щоб виглядати як оригінальні корисні інструменти чи ігри або в деяких випадках прямо імітують законні додатки – як це демонструє підроблена версія WhatsApp, завантажена понад мільйон разів.

Однак, хоча магазин Google Play використовувався хакерами для розповсюдження шкідливих програм Android, більш складні кампанії будуть соціально розробляти вибрані цілі для завантаження зловмисних програм для шпигунства на свій пристрій.

У наступній статті розглянемо, що таке шкідливе програмне забезпечення для iPhone?

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як вимкнути веб-камеру та мікрофон у Zoom? – ІНСТРУКЦІЯ

Як змінити ім’я користувача у Twitter? – ІНСТРУКЦІЯ

Як виявити шахрайство з технічною підтримкою та уникнути його? Поради

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, оператор платіжної системи Mastercard готує до пробних випробувань банківську карту F.CODE Easy, що використовує відбитки пальців для підтвердження прав на транзакцію в платіжних терміналах магазинів.

Також з’явився мобільний додаток доповненої реальності #PrisonersVoice, який привертає увагу міжнародної спільноти до українських бранців Кремля та до системного порушення Російською Федерацією прав людини загалом.

До речі, експерт з інтернет-безпеки, “білий хакер” із Нідерландів Віктор Геверс, відомий тим, що зміг зайти на екаунт президента США Дональда Трампа в 2016 році, повторив свій “успіх” в 2020 році.

Окрім цього, кіберзлочинне угруповання викрало понад 3 Тб приватних відео та розмістило їх на сайтах для дорослих. Серед викладених матеріалів були як відверто інтимні, так і цілком буденні. Зловмисники отримали доступ до понад 50 тисяч особистих IP-камер, що дозволило зібрати колекцію відеоматеріалів.

А 30-річний житель Івано-Франківщини створив веб-сайти, де на платній основі надавав доступ до перегляду фільмів. Засновник онлайн-кінотеатрів не мав дозволів від правовласників на розповсюдження їхніх творів та порушив авторські права двох іноземних кінокомпаній.

Поділитися
Exit mobile version