Що таке шкідливе ПЗ для iPhone?

4 хв. читання
iphone user

Кібератаки та шкідливі програми – одна з найбільших загроз в Інтернеті. Дізнайтеся в статті, що таке шкідливе програмне забезпечення для iPhone?

Раніше Cybercalm писав:

В продовження теми огляду усього можливого зловмисного ПЗ розповідаємо про “шкідливе програмне забезпечення для iPhone”.

Що таке шкідливе ПЗ для iPhone?

Що стосується iPhone, то екосистема набагато сильніше захищена чим Android від зловмисного програмного забезпечення завдяки закритому підходу Apple до програм.

Однак, хоча зловмисне програмне забезпечення на iPhone є рідкісним – хакерські банди знайшли способи компрометувати пристрої вибраних цілей у шпигунських кампаніях, таких як ті, хто використовував уразливі місця Trident для встановлення шпигунських програм Pegasus, щоб шпигувати за людьми правозахисники на Близькому Сході.

Ізраїльська компанія Cellebrite випускає хакерське обладнання для зламу смартфонів на iOS та Android. Вона продає його підприємствам, військовим та правоохоронним органам і коштує воно від $6 тисяч за одиницю.

У конкурентної компанії GrayShift є подібний пристрій GrayKey для розблокування iPhone. Він під’єднується до роз’єму Lightning. В iOS 12 компанія Apple запустила USB Restricted Mode. Він обмежує використання роз’єму для зв’язку з іншим пристроєм, якщо смартфон не був розблокованим понад годину. Також компанія GrayShift заявила, що у її пристрою є й інші можливості для обходу захисту Apple.

У наступній статті розглянемо, що таке шкідливе програмне забезпечення Internet of Things?

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

У Zoom нарешті доступне наскрізне шифрування: як увімкнути його на своєму пристрої?

Фішингові листи: розпізнаємо шахрайство на реальному прикладі

Як зупинити отримання SMS на свій смартфон із розсилкою від торгових мереж?

Як виміряти рівень кисню у крові за допомогою Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Як увімкнути нову функцію відстеження миття рук на Apple Watch? – ІНСТРУКЦІЯ

Нагадаємо, компанія Google випустила чергові патчі для Android, загалом усунувши понад 30 уразливостей. Найсерйознішою з нових проблем, згідно з бюлетенем, є можливість віддаленого виконання коду (RCE), виявлена в одному з компонентів системи Android.

Також мешканця  міста Хмельницький впіймали на розповсюдженні конфіденційної інформації користувачів мережі Інтернет, серед якої були логіни та паролі доступу до різних інтернет-ресурсів, електронних поштових скриньок, облікових записів соціальних мереж та електронних гаманців

До речі, у WhatsApp з’явилася довгоочікувана функція, що дозволяє автоматично видаляти повідомлення. Тепер користувачі можуть включити “Автовидалення” для особистих чатів, після чого відправлені повідомлення будуть зникати через сім днів. У групових бесідах тільки адміністратори можуть включити або відключити нововведення.

Зверніть увагу, що зловмисники зловживають функціоналом Google Диска і використовують його для розсилки нібито легітимних електронних листів і push-повідомлень від Google, які в разі відкриття можуть перенаправити людей на шкідливі web-сайти.

Окрім цього, нову вимагацьку кампанію, націлену на користувачів сервісу для відеоконференцій Zoom, виявили дослідники Bitdefender Antispam Lab. Мова йде про так зване “інтимне вимагання” (sextortion), яке припало до смаку зловмисникам останнім часом.

Поділитися
Exit mobile version