У Всесвітній день соціальних мереж нагадуємо про основні рекомендації користування соціальними мережами та поради, як не потрапити на гачок шахраїв.
Окрім безлічі можливостей і переваг, існує низка загроз, пов’язаних із використанням соцмереж. Зокрема нерідко зловмисники діють за схемою “друг просить у борг”. У такому випадку, зламавши екаунт користувача, шахраї розсилають прохання про позику, поповнення мобільного рахунку. Іноді розміщують інформацію про фейкові збори грошей на лікування. Якщо друзі просять гроші через соцмережу – варто зателефонувати та перевірити інформацію.
Також поширеним є продаж неіснуючих товарів у соцмережах. Як правило, в таких випадках аферисти вимагають передплату за товар, однак після отримання грошей – блокують покупців.
Хакери у соцмережах можуть поширювати фішингові посилання, зокрема для збору інформації про банківські картки і подальшого привласнення грошей, а також отримання авторизаційних даних екаунтів.
Для безпечного використання соцмереж Кіберполіція радить:
- не нехтувати двофакторною автентифікацією – це найкращий захист для Інтернет-екаунтів;
- використовувати складний пароль, різний для кожної соцмережі;
- не заходити до екаунтів з чужих пристроїв;
- ніколи не пересилати приватні фото або фотокопії документів: у разі зламу – ці дані опиняться у зловмисників;
- не переходити за сумнівними гіперпосиланнями;
- не поширювати протиправний контент;
- для онлайн-шопінгу використовувати перевірені ресурси та надавати перевагу післяплаті.
Вам також варто пам’ятати, що представники соцмережі ніколи не писатимуть в особисті повідомлення, а лише на пошту, вказану при реєстрації.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
Як перенести Ваші контакти з iOS на Android за допомогою iCloud, Gmail або Google Drive? ІНСТРУКЦІЯ
Як вибрати найкращий iPad 2021? ПОРАДИ
Як віддалено вийти з Gmail на загубленому пристрої? ІНСТРУКЦІЯ
Майнінг криптовалют: що таке Taproot та який захист у Bitcoin
Дослідження на основі відкритих джерел: де та як використовується? ІНСТРУКЦІЯ
До речі, Wi-Fi зі специфічною назвою мережі виводить з ладу iPhone. Як виявилося, якщо підключитися до бездротової мережі з символьною назвою, то модуль зависає, при цьому потім його можна включити. Проблема стосується всіх моделей iPhone, в тому числі найновіших. Збій можна перемогти тільки за допомогою повного скидання налаштувань.
Також у продуктах Microsoft в 2020 році виявлено 1268 уразливостей, що є рекордним числом. У період з 2016 по 2020 рік кількість уразливостей в рішеннях американської компанії збільшилася на 181%.
Microsoft оновлює OneDrive в Інтернеті та Android основними функціями редагування фотографій. Серед функцій редагування, які зараз підтримує OneDrive, Ви можете обрізати, обертати та вносити коригування світла та кольору у фотографії. Microsoft також пропонує кілька інших функцій для версії програми OneDrive для Android. Тепер Ви можете передавати фотографії на пристрій із підтримкою Chromecast і дозволяти іншим спостерігати, як Ви гортаєте їх у прямому ефірі.
Окрім цього, в Україні заблокували мережу сall-центрів РФ, які збирали особисті дані українців. Організатори залучали до роботи до 150 операторів, які працювали у дві зміни.