Британська консультаційна служба для дітей та молоді Childline спільно з неурядовою організацією Internet Watch Foundation (IWF) випустила новий інструмент, що дозволяє молодим людям видаляти свої фотографії в оголеному вигляді з Інтернету.

За допомогою Report Remove будь-яка людина у віці до 18 років може повідомити про фотографію або відеоролик з нею у оголеному вигляді, який потрапив в Мережу. IWF проведе оцінку контенту і в разі визнання його таким, що порушує закон видалить з Інтернету. Для цього буде створено цифровий відбиток (хеш) фотографії, який потім буде направлений технологічних платформ із метою запобігання завантаження або подальшої публікації цього зображення. Дитина або підліток, який повідомив про наявність в інтернеті свого зображення в оголеному вигляді, повинен отримати відповідь від IWF (через Childline) протягом доби.

Однією з причин створення Report Remove є стрімке зростання числа контенту інтимного характеру, створюваного самими дітьми і підлітками. За даними IWF, з січня по квітень 2021 роки кількість повідомлень про такі зображеннях виросло в два рази в порівнянні з аналогічним періодом в 2020 році – з 17,5 тис. до 38 тис. Публікація в інтернеті фото і відео дітей і підлітків в оголеному вигляді може мати дуже серйозні наслідки для них і привести до проблем з психічним здоров’ям і викликати побоювання з приводу своєї репутації в майбутньому.

Користуватися Report Remove можна анонімно – молодим людям не потрібно повідомляти свої справжні імена, а підтвердити вік можна через платформу Yoti без необхідності надавати будь-які додаткові відомості. Крім того, Childline і IWF координують свої дії з правоохоронними органами з метою переконатися, що поліція не завдаватиме постраждалим візити без крайньої на те необхідності.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Як виявити та чому краще не сперечатися з “тролями”? ПОРАДИ

Правила безпеки дітей в Інтернеті

Як захистити підлітків від інтернет-шахраїв? ПОРАДИ

Як зберегти заряд батареї на Вашому iPhone? ПОРАДИ

Як користуватись Google Docs? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Google планує ускладнити Android-додаткам відстеження користувачів. Компанія анонсувала зміни в те, як обробляються унікальні ідентифікатори пристроїв, що дозволяють відстежувати їх між додатками.

Також Apple має намір випустити оновлення для своїх пристроїв, після якого вони дозволять користувачам дізнаватися, яку саме інформацію про них збирають додатки.

Microsoft детально розповість про “наступне покоління Windows” на спеціальному заході, який відбудеться в кінці цього місяця. Компанія почала розсилку запрошень на захід, який буде повністю присвячено програмній платформі Windows і почнеться о 18:00 (за київським часом) 24 червня.

Окрім цього, зловмисники поширюють шкідливе ПЗ під виглядом популярних Android-додатків від відомих компаній. Підроблений плеєр VLC, антивірус Касперського, а також підроблені додатки FedEx і DHL встановлюють на пристроях жертв банківські трояни Teabot або Flubot, вперше виявлені раніше в цьому році.