У федеральний суд міста Сан-Хосе (Каліфорнія) поданий колективний позов проти Google, який обвинувачує технологічного гіганта в порушенні конфіденційності мільйонів користувачів без їхнього відома. Компанія звинувачується у відстеженні місця розташування користувачів і зборі конфіденційної інформації, навіть коли вони використовують режим інкогніто.
Як стверджується в поданій скарзі, компанія Google збирає дані про відвідувані сайти і іншу ідентифікаційну інформацію через сервіси Google Analytics, Google Ad Manager і плагіни, включаючи додатки для смартфонів, незалежно від того, чи переходив користувач у посиланнях на рекламні оголошення, що публікуються Google.
Коли інтернет-користувач відвідує web-сторінку або відкриває додаток, що використовує сервіси Google, його особиста інформація, включаючи IP-адресу, історію переглядів і відомості про Ваш пристрій відправляються на сервери компанії в Каліфорнії. Цей процес майже завжди здійснюється без відома користувача, оскільки Google не вимагає від web-сайтів заздалегідь попереджати про збір інформації.
“Практики Google порушують конфіденційність користувачів, навмисно обманюють споживачів, дають Google і її співробітникам можливість дізнаватися інтимні подробиці про життя людей, їхні інтереси і використання інтернету”, – повідомляється в скарзі.
Оскільки позов є колективним, кількість позивачів може досягти декількох мільйонів користувачів Google. Кожному з потерпілих пропонується виплатити компенсацію в розмірі мінімум $ 5 тис.
Це вже другий за рахунком позов проти компанії Google за останній місяць. Наприклад, раніше головний прокурор штату Арізона Mark Brnovich звинуватив компанію в незаконному зборі геолокаційні даних користувачів Android-пристроїв.
Також радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК КОНТРОЛЮВАТИ ОНОВЛЕННЯ WINDOWS 10 ЗА П’ЯТЬ КРОКІВ
ЯК ОБМЕЖИТИ ЕКРАННИЙ ЧАС У WINDOWS 10? – ІНСТРУКЦІЯ
ЯК ВИПРАВИТИ НЕПОЛАДКИ ЗІ ЗВУКОМ НА МАС?
Нагадаємо, фахівці з VPNpro виявили в Google Play Store цілу низку шкідливих додатків, в цілому встановлених щонайменше на 157 млн пристроїв. Метою додатків було збір даних про користувачів.
Також виявлено експлойт, який дозволяє зловмисникам перехоплювати будь-яку програму на зараженому смартфоні – потенційно відкриваючи приватні SMS-повідомлення та фотографії, облікові дані входу, GPS-координати, телефонні розмови
Окрім цього, Google випустила оновлення Google Maps, в якому додала підтримку режиму Plus Code. Він дозволяє поділитися геолокацією, навіть якщо адреса відсутня або невідома.
До речі, Google також оголосила про намір впровадити в Chrome антиспам-систему для блокування повідомлень. Нова функція повинна з’явитися в версії Chrome 84, запланованої до виходу 12 липня 2020 року.
А компанія Microsoft заявила, що Windows 10, версія 2004, буде постачатися з підтримкою Wi-Fi 6 і WPA3 для гігабітних швидкостей і кращої продуктивності, а також для більш безпечного бездротового підключення до мережі.