Виробник смарт-годинників і гаджетів Garmin був змушений відключити перелік своїх online-сервісів через атаки здирницького програмного забезпечення, як шифрувало його внутрішню мережу і деякі виробничі системи.
Компанія Garmin взяла кілька днів на відновлення після кібератаки і тимчасово відключила офіційний сайт, сервіс синхронізації призначених для користувача даних Garmin Connect, сервіс авіаційної навігації flyGarmin і навіть деякі виробничі лінії в Азії. Згідно з повідомленням компанії в Twitter, через кібератаки були відключені call-центри, також компанія позбавлена зв’язку з клієнтами.
Хоча Garmin не розкриває подробиці про атаку, деякі співробітники написали в соцмережах, що мережі компанії атакувала програма-вимагач WastedLocker, яка з’явилася нещодавно. Так це чи ні, поки невідомо. Відповідно до внутрішнього документа Garmin, який опинився в розпорядженні журналістів тайванського видання iThome, компанія стала жертвою “вірусу”.
Про масштаби інциденту поки що рано говорити. Крім гаджетів споживчого класу (спортивних трекерів, смарт-годинників) Garmin також виробляє рішення/обладнання для картографування і стеження для автомобільної та кораблебудівної промисловості. Як інцидент вплинув на ці сервіси, невідомо. Також незрозуміло, чи постраждали дані користувачів.
Останнім часом атаки з використанням здирницького ПЗ стали великою проблемою для промислових підприємств. Яскравим прикладом служить атака на одного з найбільших світових виробників алюмінію, компанію Norsk Hydro, яка втратила в результаті інциденту $60 млн.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ПОРАДИ ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ СВОЇХ ДОДАТКІВ ДЛЯ IPHONE АБО IPAD
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Ноутбук та рідина – це погана комбінація, але трапляються випадки, коли вони все ж таки “об’єднуються”. Про те, що робити, якщо це сталося, читайте у статті.
Також після тестування стало відомо, що надзвичайно популярний сьогодні додаток – TikTok, зберігає вміст буфера обміну кожні кілька натискань клавіш. Цей факт насторожив багатьох користувачів, але TikTok лише один із 53 додатків, які зберігають інформацію про користувачів таким чином.
Стало відомо, що мешканець Житомирщини підмінив міжнародного мобільного трафіку на понад півмільйона гривень. Крім цього, встановлено інші злочинні осередки які здійснюють підміну міжнародного трафіку в різних регіонах країни.
До речі, хакери використовували шкідливе програмне забезпечення, через яке викрадали реквізити банківських електронних рахунків громадян США, Європи, України та їхні персональні дані. Зокрема, через електронні платіжні сервіси, у тому числі заборонені в Україні російські, вони переводили викрадені гроші на власні рахунки у вітчизняних та банках РФ і привласнювали.
Хакери зараз користуються сервісом Google Analytics для крадіжки інформації про кредитні картки із заражених сайтів електронної комерції. Відповідно до звітів PerimeterX та Sansec, хакери зараз вводять шкідливий код, призначений для крадіжки даних на компрометованих веб-сайтах.