ФБР не обов’язково треба покладатися на шпигунські бази даних або записи телефонних розмов, щоб зібрати величезну кількість інформації про підозрюваних – достатньо інколи просто звернутися до туристичної компанії про допомогу.
Зокрема,стало відомо, що ФБР використовує інформацію від Saber, найбільшого в світі власника даних про подорожі, для проведення стеження за підозрюваними у злочинах у всьому світі. Як повідомляється, чиновники з ФБР офіційно звернулися до компанії, щоб попросити її “активно шпигувати” за цілями, навіть коли вони перебувають у подорожах. Про це пише Engadget.
Дані про подорожі та переміщення також використовувались і напряму – для затримання підозрюваних у злочинах.
Saber – не єдиний великий власник даних про подорожі (Amadeus і Travelport – інші два), але компанія певний час була у центрі уваги після того, як допомога правоохоронним органам США відновити шляхи переміщення терористів, причетних до атаки 11 вересня 2001 року. Однак цей новий звіт дозволяє припустити, що дані Saber використовувався для активного спостереження за підозрюваними та відомими злочинцями.
Це також вказує на значні проблеми щодо конфіденційності. Такі компанії, як Saber, зберігають величезну кількість даних, якими легко зловживати. Це, можливо, вже відбувається.
Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:
ЯК ДІЯТИ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ У СОЦМЕРЕЖАХ? ПОРАДИ
ЯК ОЧИСТИТИ КЕШ ТА ФАЙЛИ COOKIES У БРАУЗЕРІ FIREFOX? – ІНСТРУКЦІЯ
ЯК ЗАПОБІГТИ ДЕФРАГМЕНТАЦІЇ ТВЕРДОТІЛОГО НАКОПИЧУВАЧА SSD? ІНСТРУКЦІЯ
НАВІЩО ПОТРІБЕН МЕНЕДЖЕР ПАРОЛІВ ТА ЯК ПРАВИЛЬНО ЙОГО ОБРАТИ?
ЯК ЗАБОРОНИТИ GOOGLE ЗБИРАТИ ВАШІ ДАНІ ТА НАЛАШТУВАТИ ЇХНЄ АВТОВИДАЛЕННЯ? ІНСТРУКЦІЯ
Нагадаємо, Apple оголосила на WWDC, що вироблятиме комп’ютери на власних чипах, відмовившись від процесорів Intel, якими компанія користується у своїх ноутбуках та настільних комп’ютерах з 2005 року.
Також Twitter із міркувань безпеки заблокувала всі облікові записи, власники яких намагалися змінити пароль в останні 30 днів. Таким чином соціальна мережа відреагувала на злам сторінок користувачів.
Окрім цього, фахівці з компанії CheckPoint повідомили про виявлені уразливості в Zoom. Уразливість дозволяє зловмисникам видавати себе за легітимні організації, обманюючи їх співробітників або ділових партнерів з метою розкрадання персональної або іншої конфіденційної інформації шляхом соціальної інженерії.
Зверніть увагу, експерти виявили нову шкідливу кампанію з використанням шпигунського програмного забезпечення на Близькому Сході. Інструмент зловмисників — додаток Welcome Chat для Android, який є шпигунським програмним забезпеченням та має функціонал чату.
До речі, у Firefox для Android виявлена проблема, через яку камера смартфона продовжує працювати навіть після того, як користувач перемикає браузер у фоновий режим або блокує екран телефону.