Знання технологій не обов’язково означає, що підлітки, які ними володіють краще (у порівнянні з літніми людьми), так само краще захищені від шахрайства в Інтернеті, згідно з новим дослідженням компанії Social Catfish.

Насправді, кількість людей, молодших 20 років, які стали жертвами цих шахрайств, зросла на 156% між 2017 та 2020 роками, що є найбільшим темпом зростання у відсотках серед шести вікових груп, які досліджувалися у звіті. Про це пише PC Magazine.

Social Catfish заявила, що її  звіт про стан шахрайства в Інтернеті за 2021 р. був заснований на  попередніх висновках, опублікованих ФБР, Центром скарг на злочини в Інтернеті (IC3) та FTC, а також результатах власного опитування 722 членів групи Social Catfish Seekers на Facebook. Компанія заявила, що також “опитала експертів з кібербезпеки та детективів” для звіту.

Було виявлено, що кількість жертв онлайн – шахрайства у віці до 20 років зросла з 9053 у 2017 році до 23 186 у 2020 році. Сума грошей, втрачених цими жертвами, також зросла приблизно з 8,3 мільйонів доларів до майже 71 мільйона доларів за той самий період часу, хоча Social Catfish сказала, що ці цифри можуть бути явно заниженими, оскільки жертви часто недооцінюють свої втрати.

У той час як  кількість жертв шахрайства серед підлітків показала найбільший темп зростання, люди старше 60 років все ще становлять найбільший відсоток загальної кількості жертв і втрачають найбільше грошей, при цьому кількість жертв та сума втрачених грошей у 2020 році досягла 105 301 та 966 мільйонів доларів відповідно.

Причини, чому люди  стають жертвами шахрайства в Інтернеті, різні. Схоже, що підлітки більш охоче діляться особистою інформацією, яка згодом може бути використана проти них, – каже Social Catmish, тоді як людей старше 60 років легше обдурити, “тому що вони дуже довірливі та ввічливі люди”. Старше покоління також, швидше за все, матиме більше грошей для виманювання потенційними шахраями.

Висновки Social Catfish підкреслюють різницю між використанням технологій частіше (компанія Statista виявила, що наслідки COVID-19 збільшили час використання екрану для дітей та підлітків понад чотири години) і розумінням ризиків, які несуть цифрові загрози.  Знати, як користуватися новітніми технологіями, недостатньо – також важливо знати, як безпечно ним користуватися.

Радимо звернути увагу на поради, про які писав Cybercalm, а саме:

Телефонне шахрайство: як розпізнати обман та викрити зловмисника?

Платіжна безпека: як вберегтися від шахраїв під час користування онлайн-банкінгом?

Як автоматично пересилати певні електронні листи в Gmail? – ІНСТРУКЦІЯ

Що таке Google Tensor і як він покращить майбутні смартфони? ОГЛЯД

Деякі телефони на Android втратять доступ до Gmail і YouTube і чим це Вам загрожує

Як заблокувати спам на Google Диску? ІНСТРУКЦІЯ

До речі, Apple скануватиме фото в iPhone користувачів, щоб захистити дітей від насильства. Про це заявив сам американський технологічний гігант.

Виявлено спосіб, що дозволяє користувачам Telegram для Mac назавжди зберігати повідомлення, які повинні самі знищуватися і переглядати їх без відома відправника. Уразливість виправити неможливо.

Зверніть увагу, шахрайську схему з виманювання даних платіжних карт українців вигадали зловмисники, створивши фейкову сторінку у Facebook та фейковий сайт ТСН. Довірливих користувачів змушували вказувати дані своїх платіжних карток.

Окрім цього, Windows 11 може вийти раніше, ніж Ви думали. Майкрософт була щедрою з інформацією про Windows 11, за значним винятком є ​​дата виходу. Однак компанія могла ненароком відкрити вікно випуску за жовтень, завдяки деяким документам підтримки Intel та Microsoft, виявленим BleepingComputer.

Також якщо Ви регулярно пересилаєте повідомлення на інший обліковий запис електронної пошти, чому б не автоматизувати це завдання? Використовуючи зручну функцію фільтрування в Gmail, Ви можете автоматично пересилати певні електронні листи, коли вони потраплять у Вашу поштову скриньку.